KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13442546
*
nr 1344 2546
Adrian van Arkel
(1924-2006), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 49x63 cm
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2020
kl 18:43:30
- Konstnär/Designer
Adrian van Arkel
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Läs mer om Adrian van Arkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adrian van arkel adrian von arkel adrianus van arkel blommor blomsterstilleben blomstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
*
Adrian van Arkel
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Läs mer om Adrian van Arkel
nr 1344 2546
Adrian van Arkel
(1924-2006), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 49x63 cm
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2020 |
- Konstnär/Designer
Adrian van Arkel
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.Läs mer om Adrian van Arkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adrian van arkel adrian von arkel adrianus van arkel blommor blomsterstilleben blomstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19